Sagdiclar ne ise yarar?

Sağdıçlar ne işe yarar?

Sağdıç, düğün hazırlıkları sırasında damada yardımcı olan kişiye denir. Damat adayları sağdıçlarını yakın dostları ve akrabaları arasından seçer. Genellikle sağdıçların sayısı nedimeler ile eş olur ama tabii bu durum zorunlu değil. Bu demek oluyor ki düğününde ne kadar istersen o kadar sayıda sağdıç kullanabilirsin. Sağdıç Ne Yapar?

. . Sağdıçlar nelerdir?

Sağdıçlara eskiden “Gelinin Şövalyeleri” denirmiş. Bunun sebebi düğün günü gelini korumak ve onu sağ salim damada ulaştırmakla görevli olmalarıymış. Düğün sırasında gelinin diğer talipleri tarafından kaçırılmasını engellemek en büyük vazifeleriymiş.

Sağdıç ne demek?

Sağdıç Nedir? Her şeyden önce “Sağdıç ne demek?” sorusunun cevabıyla başlayalım. Sağdıç, düğün hazırlıkları sırasında damada yardımcı olan kişiye denir. Damat adayları sağdıçlarını yakın dostları ve akrabaları arasından seçer. Genellikle sağdıçların sayısı nedimeler ile eş olur ama tabii bu durum zorunlu değil.

Sağdıç yaka çiçeği nasıl tercih edilir?

Sağdıç yaka çiçeğini seçerken nedime buketleriyle uyumlu bir model seçmeni öneririm. Böylece sağdıçlar ve nedimeler bir uyum içerisinde görünür. Bu aksesuarı çiçekçiler ve düğün aksesuarı satan firmalardan kolayca temin edebilirsin. Düğününde her işine koşan, bekarlığa vedanı hazırlayan sağdıçlarına küçük bir armağan vermen hoş olabilir.